Mesaj ve Yorumlar

Yorumlarda adınız ve mail adresi yazılması zorunlu değildir, isteyen yazabilir.

Yorumlar

 1. Admin
  Admin 4 Haziran, 2015, 23:23

  Yorum ve Görüşlerinizi Yazın.

  Bu Yoruma Cevap Yaz
  • Anonim
   Anonim 6 Aralık, 2015, 11:10

   NECMİ GÜNAY “SİVRİHİSAR SERGİSİ”
   06.12.2015 Pazar
   Yazıyı Okumak için tıklayın.

   Bu Yoruma Cevap Yaz
  • Anonim
   Anonim 28 Ocak, 2016, 16:15

   Merhaba,
   Ulucaminin restorasyonundan sonra zemindeki halılar ne oldu? Lütfen bilgi verebilir misiniz? kaansangar@mynet.com

   Bu Yoruma Cevap Yaz
   • Murat
    Murat Author 7 Şubat, 2016, 00:29

    Yetkililerden edindiğim bilgilere göre Ulucaminin restorasyonu sırasında kaldırılan eski kilim ve halılar, Sivrihisarda yapılması planlanan müzede kullanılacakmış.

    Bu Yoruma Cevap Yaz
    • Anonim
     Anonim 9 Aralık, 2016, 21:20

     Eski belediye binasının müze olacağını öğrendim ve ilçemizde tanıtımının yapılması için büyük bir fırsat olacağını zannediyorum.. Şahsen böyle bir müze için YENİ HAMAMI nın restore edilerek orasının olmasını düşünmüştüm… Arkadaşlarımız Ulu caminin halılarının sergileneceğini belirtdiler.. Daha eski halılarında saygın bir hemşehrimiz de emanet de olduğunu biliyorum inşallah onlarda sergilenir diye düşünüyorum…mesaj neden yayınlanmadı eski mailimi bana iletirseniz memnun olurum

     Bu Yoruma Cevap Yaz
  • Anonim
   Anonim 13 Şubat, 2018, 14:23

   metinkurtiletrekking.blogspot.com.tr/2017/04/frig-yolu-yuruyusu-gordion-yasshoyuk.html

   yukarıdaki bağlantıda köylerimizi gezen ve izlenimlerini aktaran bu esnada kendisine misafirperverlik gösteren ve göstermeyen muhtarlarımızı da anlatmış Metin Bey.. Polatlıdan başlayan yolculukları Han’da sonlanıyor. Güzel ülkemizin bir çok yerini gezen birisi..Belki ilçemizin tanıtımı konusunda daha duyarlı olduğumuz şu zamanlarda kendimizi bir gözden geçirmemize vesile olur..

   Bu Yoruma Cevap Yaz
  • Anonim
   Anonim 28 Haziran, 2018, 16:58

   Eskişehirden Sivrihisar a giden otobüslerin Eskişehir e dönüş saati kaçta acaba ?

   Bu Yoruma Cevap Yaz
 2. Yusuf Mesut Kilci
  Yusuf Mesut Kilci 5 Haziran, 2015, 21:25

  Siteniz günden güne gelişip güzelleşiyor.Sizleri tebrik ederim. Sivrihisar dan haberler, Eski Sivrihisar fotoğrafları dikkat çekici,bu fotoğrafların kaynağı belirtilirse daha güzel olur.

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 3. Rana
  Rana 6 Haziran, 2015, 10:53

  Sitemiz güzel olmuş. Şimdiye kadar böyle içerikli bir sitemiz olmamıştı. Sivrihisarlı hemşerilerimiz bu siteye sahip çıkıp ilgilenmeli.

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 4. Yusuf Mesut Kilci
  Yusuf Mesut Kilci 1 Temmuz, 2015, 17:15

  Hemşerimiz Necmi Beyi yeni yayınladığı kitabından dolayı kutlarım.

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 5. Anonim
  Anonim 7 Ağustos, 2015, 20:53

  sivrihisarda neden etkinilk olmuyor esk de zaten çok etkinilk var sivrihidasarın ve siv de yaşayanların sosyal ve kültürel faliyetlere çok ihtiyacı var

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 6. Yusuf Mesut KİLCİ
  Yusuf Mesut KİLCİ 26 Eylül, 2015, 23:48

  Kurban Bayramı ;Tüm insanlığa,İslam alemine, Sivrihisarlı hemşehrilerime mübarek ve hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah tan niyaz ederim.

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 7. Yusuf Mesut KİLCİ
  Yusuf Mesut KİLCİ 8 Ekim, 2015, 22:40

  Dünya genelinde gıdaya olan ihtiyaç hızla artmaktadır.Çin.,Hindistan gibi nüfusu kalabalık ülkeler Afrika ve ülkemizden tarım yapmak için toprak satın almakta veya ortaklıklar kurumaktadır.Sivrihisarlı hemşehrilerimiz tarlalarını yabancılara yok pahasına satmasınlar.Kendi aralarında şirketleşerek çiftlikler kursunlar.Yakın gelecekte tarlalar beklentilerin üzerinde değer kazanacaktır.

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 8. Anonim
  Anonim 24 Ekim, 2015, 10:56

  Sayın Belediye başkanımız başkanlık seçimleri sırasında Sivrihisar’ın sit alanı problemini çözme konusunda çalışma başlatacağı yönünde demeç vermişti.Ancak bugüne kadar bu konuda olumlu veya olumsuz bir yanıt almadık.

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 9. maraton
  maraton 26 Ekim, 2015, 06:59

  Hamamkarahisar(Çardak hamamı)na gelecek ziyaretçilerin , geceleyen(bir kaç gün kalan) turist haline getirebilmek için ; Sivrihisar Merkez , Nasrettin Hoca köyü , Balıkdamı , Ballıhisar gibi yerleri turlar halinde ziyaret etmeleri sağlanamaz mı acaba? Bu sayede ; hem turistlerin ilçemizde daha uzun süre kalmaları sağlanmış , hem de bölgemizin tanıtımına katkı verilmiş oludu.Hayırlı çalışmalar……

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 10. Murat
  Murat 6 Kasım, 2015, 17:10

  Milli Eğitim Emekçilerinden Emekli Öğretmen Hüsamettin ARSLAN Trafik kazası geçirmiş olup kendisi Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde yatmaktadır. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizle Acil Şifalar Dileriz.

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 11. maraton
  maraton 17 Kasım, 2015, 09:16

  Sivrihisar’da oluşturulacak Nasrettin Hoca parkına ; Türk Dünyasının Hoca Nasrettin heykellleri de(ülkelerinde bilinen görünümleriyle , kendi ülke yetkililerince) törenle dikilmesi , bölgemiz için ilginç ve dikkat çekici olmaz mı acaba? Hayırlı çalışmalar…

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 12. HatishStyle
  HatishStyle 25 Ocak, 2016, 12:29

  Merhaba ,
  Sivrihisar’da Dokuma isimli yazınızı okudum. Yünü iğneyle keçeleştirme işlemi yaparak keçeleştiriyorum. (ürünlerime instagram.com/hatishstyle bakabilirsiniz)

  Çocuklar için yapmak istediğim objeler için temizlenmiş taranmış yün arıyorum (tercihen kıvırcık yünden ve orijinal rengi yada doğal olarak renklendirilmiş)

  Temini konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 13. Anonim
  Anonim 7 Şubat, 2016, 00:34

  KAT KARŞILIĞI ARSALAR 1-Sivrihisar Yunus Emre Mahallesinde (Yeni Devlet Hastanesi yakınında) 418 metre kare 4 kata imarlı arsamı kat karşılığı vermek istiyorum.
  2-Sivrihisar Kurşunlu Mahallesinde (Yeni Devlet Hastanesi yakınında /ANKARA-İZMİR yoluna cepheli) 461 metre kare ayrık nizam 4 kata imarlı arsamı kat karşılığı vermek istiyorum.
  Özgül KİLCİ/ Gsm: 0554 2090151

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 14. Necip UZUN
  Necip UZUN 26 Mart, 2016, 15:46

  Ben 1969-1972 yılları arasında Sivrihisar Endüstri Meslek Lisesinde Yatılı olarak okudum. Emek verdiğiniz ve güzel hazırlamış olduğunuz Sivrihisar Web Sayfanızı görünce beni okuduğum yıllara götürdünüz teşekkür ederim.. Size ve tüm emeği geçenleri kutluyorum ellerinize sağlık.
  Tüm Sivrihisar’lılara selam gönderiyorum.

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 15. Necdet Ergüven
  Necdet Ergüven 21 Nisan, 2016, 23:36

  İnternet’te camileri araştırırken Sivrihisar ulu camii hakkında bilgi almak için sitenizin misafiri oldum. Öncelikle araştırmalarınız; bunları kişilere iletebilmek için çabalarınızı kutlarım. Güzel kapsamlı bir site olmuş tebrikler. Bu konuyla ilgili bir arkadaşımla konuşurken, söz Potuoğlu ailesine geldi ve aileyi tanıyan biri olması nedeniyle, Abidin Potuoğlu 8.-9. Dönemler değil daha uzun yıllar millet vekilliği yaptığını; hatta 1960 ihtilaliyle millet vekilliğinin son bulduğunu söyledi. Sonraki araştırmamda Abidin Potuoğlu’nun 8. 9. 10. 11. dönemlerde ESKİŞEHİR millet vekili olduğunu gördüm. Gelecek nesillere doğru bilgi verebilmek için sitenizdeki yanlışlığın düzeltilmesinin yerinde bir karar olduğu kanısındayım. Başarılı işlerinizin devamını dilerim. Esen kalın..

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 16. Anonim
  Anonim 5 Kasım, 2016, 09:05

  Sivrihisardan sivilhavacılığa nasıl gidebilirim?

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 17. Anonim
  Anonim 9 Aralık, 2016, 21:16

  Eski belediye binasının müze olacağını öğrendim ve ilçemizde tanıtımının yapılması için büyük bir fırsat olacağını zannediyorum.. Şahsen böyle bir müze için YENİ HAMAMI nın restore edilerek orasının olmasını düşünmüştüm… Arkadaşlarımız Ulu caminin halılarının sergileneceğini belirtdiler.. Daha eski halılarında saygın bir hemşehrimiz de emanet de olduğunu biliyorum inşallah onlarda sergilenir diye düşünüyorum…

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 18. Özge İlk
  Özge İlk 24 Aralık, 2016, 18:07

  İş arıyorum!
  Çok ihtiyacım var ne olduğu önemli değil geçici süreliğine de olur, temizlik bile olabilir. Lütfen yardımcı olurmusunuz.

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 19. Anonim
  Anonim 3 Şubat, 2017, 10:44

  Sivrihisar nüfusunun azalmasını engellemek istiyorsak imalat sanayini ilçeye getirmemiz gerekir.Bu görev siyasilerin olduğu kadar ticari sivil vakıf ve derneklerinin de görevidir. Bu görevi yerine getirirken Sivrihisar sevdası dışında hiç bir kaygıya yer verilmemelidir.Sivrihisar sevdalılarına selamlar…

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 20. ayr
  ayr 4 Ekim, 2017, 22:17

  İlçede yada bağlı köylerde Köstebek ocağı var mı?

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 21. Anonim
  Anonim 12 Ekim, 2017, 22:16

  Saygıdeğer Hocam Yaşar Yurtaş’ın Sivrihisar Kültür Portalı hakkında duygu ve düşüncelerini kaleme aldığı yazısını heyecanla okudum.Siteyi hazırlayan Murat Sevimbay’ı ne kadar kutlasak azdır. Burada “Marifet,iltifata tabidir.” sözü yerini bulmuştur.Başta kaleminden bal damlayan Yaşar Hocama,Murat kardeşime teşekkürü bir borç bilir. Tüm Sivrihisarlı hemşehrilerimin bu siteye maddi,manevi desteklerini esirgemiyeceklerini ümit ederim.Saygı ve Sevgilerimle…

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 22. Anonim
  Anonim 7 Aralık, 2017, 21:09

  kayakent le ilgili bilgilerin çoğu gerçek değil. kayakent e türklerin yerlşmesi taş çatlasın 250 yıldır. türklre ait150 yıllık bina yoktur. bizanslılara ait çukur çeşme bile 1700 veye 1800 lü yıllara ait gözüküyor.ayrıca esbapbunarı adlı yapı bile türklere ait değildi yapı tekniği bakımından.bizanslılardan sonra türkler yerleşmiş ama ne zaman bilen yok.

  Bu Yoruma Cevap Yaz
  • Murat
   Murat Author 7 Aralık, 2017, 21:54

   İyi o zaman doğrusunu sen yaz bizde öğrenmiş oluruz. Buradaki bilgiler kaynaklara göre yazılmıştır.

   Bu Yoruma Cevap Yaz
 23. Anonim
  Anonim 30 Haziran, 2018, 19:37

  Sivrihisar Yerel yönetimi başta Belediye başkanı olmak üzere Sivrihisar’ın sosyo-ekonomik kalkınması konusunda olumlu çalışmalar yaptı. Düzenlediği festivaller, islah çalışmaları v.b. kendilerini içtenlikle tebrik ederim. Ancak festivaller eski panayır görüntüsünden kurtarılmalı,turizmin yanı sıra üretime dönük yatırımlara önem verilmeli ve SİT alanı,İMAR konusunda çözüm getirilerek,Sivrihisar sokakları yıkık dökük binalardan virane manzaralardan kurtarılmalıdır.Bu konularda kamu yönetimine de görev düşmektedir.

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 24. Anonim
  Anonim 31 Ağustos, 2018, 13:43

  Sivrihisar dan kücük bahceli oturuma müsait ev almak istiyorum , bana yardimci olmak isteyenler cevap yazsin lütfen .
  telefon numarasi yeterlidir

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 25. Anonim
  Anonim 31 Ağustos, 2018, 13:46

  Sivrihisar dan ev almak istiyorum , bahce icinde oturuma müsait iyi durumda ve konumda olmasi tercihimdir .
  Ev satmak isteyenler aracisiz telefon numarasi ve ya whattapp hatti birakabilir .saygilarimla

  Bu Yoruma Cevap Yaz

Yorum Yaz

Mail adresi yazarsaniz yayinlanmayacaktir.
Gerekli alan*