Sivrihisar İnternet Sitesi

SİVRİHİSAR’I DÜNYAYA TANITAN İNTERNET SİTESİ

SİVRİHİSAR KÜLTÜR PORTALI

Sivrihisar’ın İnternet Sitesi

Gelişen teknoloji ile birlikte hızla ilerleyen ve etkili bir paylaşım aracı olan İnternet, geniş kitleler tarafından kullanılan en önemli iletişim araçlarının başında gelmektedir. Bir web sitesi ile tüm dünyaya hitap edebilir, milyonlarca insanın sizi tanımasını sağlarsınız. Web “İnternet ağı” demektir.

İlçe Tanıtımı

Neden sivrihisar.web.tr sitesini yayınladım? Sivrihisar hakkında bu zamana kadar yazılmış olan kaynakların sınırlı oluşu ve bu bilgilerin yeterli derecede internete aktarılmamış olması bir web sitesi açmayı gerektirdi. Sivrihisar’ı tanıtmayı amaçlayan İnternet sitesi ile ilçemizin tanıtımına katkıda bulunmak, dağınık ve yayınlanmayan bilgileri tek bir yerde toplamak ve yayınlamak amacı ile sivrihisar.web.tr sitesini kurdum. Tarih ve kültürümüzün ne kadar köklü olduğunu göstermek istedim.

Facebook gibi paylaşım sitelerinde bilgiler akıp gittiğinden ve bir zaman sonra bu bilgilere ulaşmak zor olduğundan, kapsamlı bir web sitemiz olması gerekiyordu. Bu amaç doğrultusunda ulaşılabilinen kaynaklar İnternet ortamına aktarıldı. Yayınladığım yazılarda ilçemizi en güzel şekilde anlatan cümleler kullanmaya, mümkün oldukça kısa ve anlaşılır olmasına dikkat ediyorum.

Web sitemizde, İlçemizin tarihi ve kültürü hakkında kaynak bilgiler, güncel haberler, duyurular, etkinlikler, makale ve yazılar bulunmaktadır. Ayrıca, çeşitli konulara yer verdiğimiz ve faydalı bilgilerin bulunduğu Sivrihisar Blogspot sayfası da yayında >

Sivrihisar hakkında en kapsamlı bilgiler Kültür ve Haber Portalı https://sivrihisar.web.tr de.

Murat SEVİMBAY
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Eğitim Fakültesi

sivrihisar-web-tr

Yorum Yaz

Mail adresi yazarsaniz yayinlanmayacaktir.
Gerekli alan*