Kültürlerin Buluşma Noktası Sivrihisar

Overview

– FARKLI KÜLTÜRLERİN BULUŞMA NOKTASI SİVRİHİSAR –

Sivrihisar farklı kültürleri buluşturdu. Sivrihisar Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali yine Dünyanın bir çok yerinden farklı kültür ve medeniyetlerin buluşma noktası oldu.

Festival etkinliklerinde 7 ülkeden misafirlerimizi ağırladık. Hindistan, Güney Kore, Kuzey Kıbrıs, Makedonya, Karaçay Çerkez Cumhuriyeti, Türkiye Kuzeyin Uşakları ve Taş Köprü olmak üzere 7 ülkeden yaklaşık 250 kişi festivalimizde muhteşem gösterileri ile kendilerine hayran bıraktılar. Tüm misafirlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz, Dünyanın Merkezi Sivrihisar’da onlarla bir arada olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyduk…

Sivrihisar Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı, Valimiz Sayın Özdemir Çakacak, Eskişehir Ak Parti İl Başkanı Murat Özcan ve Sivrihisar Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü açılan stantları ziyaret ederek, ürünleri incelediler, Lezzeti ile damaklarda iz bırakan meşhur Sivrihisar Baklavasından tattılar. Satış yapan vatandaşlarımıza kolaylıklar ve hayırlı, bereketli işler dilediler.

TEŞEKKÜRLER SİVRİHİSAR !

Dünyanın Merkezinde Rengarenk Bir Festival…

Efsaneleşen bilgeliği ve filozofluğu ile Felsefi mizahın dünyadaki en büyük temsilcisi, düşünür, alim ve bilgin Nasreddin Hocamızı memleketi Sivrihisar’da düzenlediğimiz Kültür ve Sanat etkinlikleri ile andık. Bu yılda etkinliğimizi dolu dolu hazırlayarak, Uluslararası bir festival daha gerçekleştirdik. 7 ülkeden 250 katılımcıya festivalimizde yer verdik. Bu uğurda düzenlediğimiz festivalimiz ile 3 gün boyunca ilçemizde yerli ve yabancı yaklaşık 110 Bin kişiyi ağırladık. Festivale gelen misafirlerimiz Nasreddin Hocaya dair pek çok şey, çeşitli etkinlikler, gösteriler, sergiler, konserler ve çok daha fazlasını bir arada görme ve yaşama fırsatı buldular.

Sivrihisarlı hemşehrilerimizin ev sahipliği yaptığı festivalimizde halkımızın ve esnafımızın birlik ve beraberliğinden ziyadesiyle memnuniyet duydum. Bu vesile ile tüm Sivrihisarlı hemşehrilerime teşekkür eder, daha sonraki etkinliklerimizin ilçemizin tanıtımına ve ekonomisine hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim.

Sivrihisar Belediye Başkanı – Hamid Yüzügüllü

***

Son Dakika Güncel Sivrihisar Haberleri ve Basında Sivrihisar

Yorum Yaz

Mail adresi yazarsaniz yayinlanmayacaktir.
Gerekli alan*