Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali

– 2018 Sivrihisar Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür, Sanat ve Spor Festivali –

Nasreddin Hocamızı Anmak, Anarken Sivrihisar Kültürüne ve Nasreddin Hoca’ya Dair Her şeyi Öğrenmek için Sizleri de 29-30 Haziran – 1 Temmuz Tarihleri Arasında Gerçekleştireceğimiz Sivrihisar Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivaline Bekliyoruz. Konserler, Halk Dansları Gösterileri, Geleneksel Çocuk Oyunları, Yarışmalar, Dj Performanslar, Yöresel ve Organik Ürün Lezzetleri, Hediyelik Eşya Stantları, Kısacası Her Yaşa Uygun Eğlence ve Etkinlikler Sizleri Bekliyor…

Sivrihisar ilçesinde yapılacak olan 2018 yılı “Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali” öncesi, Sivrihisar Belediyesi tarafından “Nasreddin Hoca Eşeğe Neden Ters Biner?” konulu DENEME YARIŞMASI yapılacak.

Spor etkinliği: Dağ Bisikleti Yarışı

Sivrihisar Sokakları Dağ Bisikleti Yarışları

Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Sivrihisar Belediyesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen dağ bisikleti yarışlarına bekliyoruz. Yarışlar için Eskişehir’den araç hareket edecektir. Yarış saatine kadar yeme içme ikramları olacaktır.

Yarışma 4 kategoriden oluşmaktadır: 1- Büyük Kadın, 2- Büyük Erkek, 3- Genç, 4- Yıldız

Kategoride ilk üç derece ile bitiren sporculara para ödülü vardır. 1. 1250 tl. 2. 750 tl. 3. 500 tl.  ve mansiyon ödülleri.

Eskişehir’de üniversite sınavı nedeniyle bir araç sabah saat 10:00 da diğer araç sınav sonu 13:30 da buluşma 14:00 hareket edecektir. Buluşma ve hareket noktası her iki saat için de Gençlik Spor İl Müdürlüğüdür.

***

Türk kültür dünyasının kuşkusuz en büyük isimlerinden biri, bilgeliğini nüktedanlığı ile süsleyen Nasreddin Hoca’dır. Ulusumuzun yetiştirdiği büyük insanlardan biri olan Nasrettin Hoca tarihsel kişiliği ile o kadar benimsenmiş ve sevilmiştir ki, geçmişte ve bugün onun adı yaşatılmak için bir çok etkinliğe isim olmuştur.

Geçen Yıl Yapılan “Uluslararası Nasreddin Hoca Şenlikleri” Etkinlik Haberleri >

Categories: Sivrihisar Haberleri

Yorum Yaz

Mail adresi yazarsaniz yayinlanmayacaktir.
Gerekli alan*