Sivrihisar Kültür Portalı

SİVRİHİSAR’I DÜNYAYA TANITAN İNTERNET SİTESİ

Günümüzde yaygın olarak kullanılan en etkili paylaşım ve iletişim aracı olan internet; dünyaya açılan bir penceredir. Gelişen teknoloji ile birlikte hızla ilerleyen internet, geniş kitleler tarafından kullanılan en önemli iletişim araçlarının başında gelmektedir. İnternet’te sesinizi duyurabilmenin en etkili yolu ise web site sahibi olmaktan geçiyor. Bir web sitesi ile tüm dünyaya hitap edebilir, milyonlarca insanın sizleri tanımasına olanak tanırsınız.

Web Sitesi İmajdır. İnternet üzerinde sizi temsil eden, kendinizi en iyi anlatabileceğiniz ve hakkınızda ilk izlenimi edinebilmek için internet sitelerinin ciddi bir vitrin olması ve sizi tam anlamıyla yansıtması bu yüzden çok önemlidir. Web siteniz bir bakıma sizin vizyonunuz olacaktır.

İlçe Tanıtım Sitesi

sivrihisar-web-trSivrihisar’ı tanıtmayı amaçlayan internet sitesi yeni tasarım ve içerik ile yayında. Neden sivrihisar.web.tr sitesini yayınladık? Sivrihisar hakkında bu zamana kadar yazılmış olan kaynakların sınırlı oluşu ve bu bilgilerin yeterli derecede internete aktarılmamış olması bir web sitesi açmayı gerektirdi.

Facebook gibi paylaşım sitelerinde bilgiler akıp gittiğinden ve bir zaman sonra bu bilgilere ulaşmak zor olduğundan, kapsamlı bir web sitemiz olması gerekiyordu. Bu amaç doğrultusunda ulaşılabilinen kaynaklar İnternet ortamına aktarıldı.

İlçemizin tanıtımına katkıda bulunmak, dağınık ve yayınlanmayan bilgileri tek bir yerde toplamak ve yayınlamak amacı ile sivrihisar.web.tr sitesini kurduk. Tarih ve kültürümüzün ne kadar köklü olduğunu göstermek istedik.

Web sitemizde, İlçemizin tarihi ve kültürü hakkında kaynak bilgiler, güncel haberler, duyurular, etkinlikler, makale ve yazılar bulunmaktadır. Ayrıca, çeşitli konulara yer verdiğimiz ve faydalı bilgilerin bulunduğu Sivrihisar Blogspot sayfası da yayında > Sivrihisar hakkında en kapsamlı bilgiler Kültür ve Haber Portalı http://sivrihisar.web.tr de.

muratMurat SEVİMBAY
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Eğitim Fakültesi, Bilgi İşlem Servisi
ESKİŞEHİR

eml

Categories: Sivrihisar Portalı