2018 Dövme Sucuk Festivali

Sivrihisar’da 2018 Yılı Dövme Sucuk Festivali

Sivrihisar İkinci Dövme Sucuk Festivali düzenliyor. Sivrihisar Belediyesi tarafından 2017 yılında ilk kez yapılan Sivrihisar’a özgü meşhur Dövme Sucuk festivali damaklarda tadını, hafızalarda yerini korurken Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenen dev organizasyonun bu yılki tarihi de belli oldu. –4 Şubat 2018 Pazar

Sivrihisar’dan Dünyaya Yayılan Lezzet. Sivrihisar’ın Meşhur Dövme Sucuğu

2018 yılına damga vuracak lezzet dolu bir festival sizleri bekliyor! Haydi Sivrihisar Dövme Sucuğu Festivali’ne

Sizleri Dünyanın Merkezinde Buluşturacak Enfes Bir Bahanemiz Var !

Sivrihisar Belediyesi tarafından 4 Şubat Pazar Günü düzenlenecek 2. Geleneksel Meşhur Sivrihisar Dövme Sucuk Festivalimize herkesi bekliyoruz… Buyurun Sivrihisar sucuğu yemeye.

2018 yılında 2.si düzenlenecek olan Sivrihisar Dövme Sucuk Festivalinde yoğun katılıma karşı Sivrihisar Belediyesi tarafından gerekli önlemler alınmıştır. Vatandaşlarımızın uzun kuyruklar beklememesi için 6 ayrı noktada toplamda 85 kişilik profesyonel aşçı ekibi sucuk ekmek dağıtımı gerçekleştirecektir. İkrama yetişemeyen vatandaşlarımız için açılan yöresel standlarımızda gün boyunca sucuk ekmek satışı olacaktır.

..DÜŞÜNCE PAYLAŞIMI…

Sadık ANILIR

Sevgili Sivrihisarlı kıymetli hemşehrilerim.
Ordumuzun sınır dışı terör odaklarına Ülkemizin bekası için Afrin de operasyon yaptığı ve Şehitlerimizin olduğu bu günlerde Sivrihisar’da yapılacak olan 2. Dövme sucuk festivalinin en azından bu operasyonlar bitene kadar Şehitlerimize hürmeten ertelenmesini uygun görüyor ve düşünüyorum. Eminim sizlerde bu düşünceme katılırsınız. Bu vesile ile Sayın Belediye Başkanımız Hamit Yüzügüllü de hassasiyet göstereceğini ümit eder saygı ve sevgilerimi sunarım. 23.01.2018

04 ŞUBAT 2017 PAZAR

Yer: Sivrihisar Açık Hava Heykel Müzesi

Saat: 12.00

Not: Festival için Eskişehir’den Saat 10.00 da Atatürk lisesi, Özdilek AVM ve Hasan Polatkan Bulvarı MİGROS önünden araçlar kalkacaktır. Eskişehir dönüş: 17:00 Sivrihisar Otobüs Terminali

Ayrıca, Yusuf ÖZEY tarafından festival için Sivrihisar’a EMEK, 71 EVLER ve 75. YIL Mahalle Muhtarlıkları önünden otobüs kaldırılacağı duyurulmuştur.

“Dünyanın Merkezi Sivrihisar’a 04.02.2018 Pazar günü saat 10.00 da ücretsiz otobüsler kaldırılacaktır. Bu mahallelerden gidecek olanlar, kaç kişi ve telefon numaralarını yazıp özelden mesaj ile 0537 982 1248 nolu telefona kayıt yaptırabilirler. Mahalle sorumluları açıklanacaktır.” Yusuf ÖZEY

FESTİVAL ETKİNLİK PROGRAMI

Mangalda Sucuk Ekmek ikramı

DJ Eşliğinde Müzik

Mithat Körler Konseri

Ömer Ulutaş – Bülent Çıraklı Konseri

Koray Avcı Konseri

Çocuklara Özel Oyun Alanları

Animatörler ve Çeşitli Gösteriler

Yöresel Ürünler Satış Standları

Organik Köy Ürünleri Satış Standları

Hediyelik Eşya Satış Standları

Not: Sucuk festivali için belirlenen tarih, Hava şartları göz önünde bulundurularak bir hafta önce veya sonraya alınabilir.

2. Geleneksel Meşhur Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid YÜZÜGÜLLÜ;

“2017 Yılında düzenlediğimiz meşhur Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali büyük ses getirmesinin yanında herkes tarafından beğenilen ve sabırsızlıkla beklenen bir festival oldu.

Lezzetine güvendiğimiz Sivrihisar Dövme Sucuğu, festivalimiz sonrasında ülkemizin dört bir yanından talep edilmeye başladı ve kasaplarımız sucuk yetiştiremez oldu. Bizler Sivrihisar’ın tarihini, kültürünü olduğu kadar lezzetlerini de tüm Dünya’ya tanıtma konusundaki iddiamızı sürdürüyoruz.

Bu yıl ilkini düzenlediğimiz yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı festivalimizde 2 ton sucuk ekmek dağıtımı gerçekleştirdik. 2018 yılında bu ilgiyi büyüterek ülke çapında yapmak için uğraşıyoruz. Tüm Türkiye’ye Sivrihisar’ı gelip görmeleri ve yemek kültüründen tatmalarını istiyoruz.

Bu yılda 4 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştireceğimiz sürprizler ile dolu, her yaştan insanın keyif alacağı, lezzet şöleni Meşhur Sivrihisar Dövme Sucuk Festivalimize herkesi bekliyoruz” dedi.

Yorumlar

 1. Anonim
  Anonim 12 Ocak, 2018, 09:35

  Adana’dan geleceğim festivalinize amaa lütfen bir hafta sonraya alınızz 😞

  Bu Yoruma Cevap Yaz
 2. Anonim
  Anonim 23 Ocak, 2018, 19:49

  ..DÜŞÜNCE PAYLAŞIMI…
  Sevgili Sivrihisarlı kıymetli hemşehrilerim.
  Ordumuzun sınır dışı terör odaklarına Ülkemizin bekası için Afrinde operasyon yaptığı ve Şehitlerimizin olduğu bu günlerde Sivrihisar’da yapılacak olan 2. Dövme sucuk festivalinin en azından bu operasyonlar bitene kadar Şehitlerimize hürmeten ertelenmesini uygun görüyor ve düşünüyorum eminim sizlerde bu düşünceme katılırsınız bu vesile ile Sayın Belediye Başkanımız Hamit Yüzügüllü de hassasiyet göstereceğini ümit eder saygı ve sevgilerimi sunarım.
  Sadık Anılır.

  Bu Yoruma Cevap Yaz

Yorum Yaz

Mail adresi yazarsaniz yayinlanmayacaktir.
Gerekli alan*